Divadelní představení ve Zlíně – Příběhy včelích medvídků

Ve středu 4. 12. nejstarší děti ze školky, hlavně předškoláci a některé děti mladší, vyrazily do Městského divadla ve Zlíně na představení pro děti Příběhy včelích medvídků. Tyto příběhy děti moc dobře znají především z večerníčků. Hlavními představiteli byli hodní, ale často velmi živí včelí bráškové Čmelda a Brumda, kteří bydlí v domečku na paloučku s maminkou, a protože jsou ještě malí, teprve poznávají svět hmyzu, se kterým žijí společně na paloučku. Čmelda s Brumdou zažili velké dobrodružství, když neposlechli radu maminky a vydali se do černého lesa a jeden z brášků se dostal do pavoučí sítě a zlý pavouk se ho chystal sníst. Život mu zachránila housenka, která se nakonec změnila v krásného motýla. Bráškové se nakonec stali i největšími hrdiny na paloučku, protože přemohli zlého Pučmelouda.

Scéna představení byla tvořena velmi jednoduchými, ale moc hezkými barevnými kulisy, tvořenými především z látek a polštářů. Velmi nápadité bylo k přiblížení letu čmeláků využití trampolín.

Celé představení bylo doprovázeno zpěvem známých písniček, které jsou neodmyslitelnou součástí této pohádky. Bylo vidět, že se představení dětem moc líbilo, především proto, že herci se snažili děti často zapojovat do děje, z čehož byly nadšené.

J. Galetková