6. třída – Včelky

Eliška Pešková

Asistent pedagoga:

Markéta Dolanská

Třídu Včelek navštěvuje ve školním roce 2023/2024 celkem 27 dětí, z toho 19 dívek a 8 chlapců. Věkové složení třídy je následovné, ve třídě se nachází celkem 21 předškoláků, zbylých šest dětí je ve věku 4-5 let. Odklad školní docházky je udělen dvěma dětem. Provoz třídy zajišťují dvě učitelky, asistentka pedagoga, paní uklízečka a kuchařka.

Třída se nachází v prvním patře horní budovy. Prostory třídy jsou rozděleny na hernu vybavenou kobercem nabízející dostatečné množství prostoru pro hru dětí či vzdělávací činnosti. Tato část třídy je vybavena hračkami, didaktickými hrami a pomůckami. Vše je v dosahu dětí, tudíž si děti mohou z nabídky her a hraček svobodně volit. Nemalou část pak tvoří také nářadí a náčiní pro pohybové aktivity, výtvarné pomůcky či hudební nástroje. Další část třídy, tj. část pracovní je vybavena stolečky, kde děti stolují, tvoří či pracují v centrech aktivit.

Při procesu vzdělávání se snažíme u dětí přirozeně rozvíjet jejich osobnost, podporovat všestranný rozvoj a vytvořit základy všech kompetencí potřebných pro plynulý přechod ze školy mateřské do školy základní. Naším primárním cílem je vytvořit pro děti podnětné prostředí, podpořit jejich samostatnost a empatii ke druhým. Využíváme prvky programu Začít spolu, tj. pracujeme v centrech aktivit, která jsou zaměřena na určitou oblast rozvoje. Děti si dle jejich svobodného rozhodnutí volí ty činnosti, které preferují. Klademe důraz také na oblast sebeobsluhy a základní kulturně hygienické a zdravotně preventivní návyky. Jsme si vědomi důležitosti spolupráce s rodinou, a proto klademe důraz i na podporu vztahů mezi školou a rodinou.