Vánoce ve školce

Adventní čas nám ve školce začal rozsvícením školního vánočního stromečku na naší zahradě. Děti na něj nejprve vyráběly nejrůznější ozdoby, letos v bílo-stříbrné kombinaci. Když byl stromeček i s ozdobami nachystaný, sešli jsme se všichni u něj a za doprovodu harmoniky jsme si zazpívali tři vánoční koledy. Když dozněla poslední, stromeček se krásně rozsvítil. Vánoce mohou přijít!

Samotný Štědrý den jsme si ve školce udělali lehce s předstihem, patřila mu středa 16. 12. Děti, nedočkavé nadílky a Ježíška, byly od rána nastrojené ve slavnostním oblečení. Sváteční atmosféra byla cítit ze všech koutů školky. Děti si vyzkoušely nejrůznější zvyky a tradice. Od krájení jablíčka, přes věštění z hrníčků, pouštění lodiček až po házení papučí. Zatímco si i v tento den děti zpívaly koledy u venkovní vánoční borovice, ve školce naděloval Ježíšek. A dárečků bylo požehnaně. Rozzářená dětská očka a radost ve tvářích, to je pro nás zkrátka nejvíc. To jsou ty pravé, kouzelné Vánoce. Děti nadšeně rozbalovaly a hrály si s novými hračkami. Také oběd byl v tento den tradiční. Ryba s bramborovým salátem, po které následovala sladká tečka od našich paní kuchařek. Ty nám upekly vynikající perníčky. Ovšem stolování bylo v tento den mimořádné. Ve všech třídách byly krásně nazdobené vánoční tabule, a tak nám všem oběd o to víc chutnal a my si ho užili.

My jsme měli ve školce Vánoce moc krásné, vy všichni si prožijte ty vaše Vánoce především v klidu, pohodě a ve zdraví.