8. třída – Ježečci

Mgr. Ivana Petrů

Milena Krajščáková

Představujeme se:

Třídu Ježečci navštěvuje ve školním roce 2023/2024 celkem 28 dětí, z toho 9 chlapců a 19 dívek ve věku 5-7 let. Odklad školní docházky mají 3 děti.

Třída Ježečci zahájila v letošním roce svůj pilotní  provoz. Nachází se uprostřed horní a dolní budovou MŠ.

Hlavní vstup do třídy je samostatný, vede přes chodbu s úložnými skříňkami na boty, dále šatnou a vstupem do umývárny.

Prostor třídy je rozdělen na hernu vybavenou kobercem, kde se nachází dostatečné množství prostoru pro hru dětí i vzdělávací činnost. V této části nalezneme širokou škálu hraček, her, didaktických pomůcek (interaktivní tabuli), které jsou volně k dispozici dětem. Tato část třídy je rovněž určena k odpočinku dětí.

Nemalou část třídy tvoří cvičební nářadí a náčiní pro pohybové aktivity, hudební nástroje či pomůcky k bádání a pokusům.

Další část třídy je pracovní, tedy vybavena stolečky pro práci dětí a rovněž ke stolování. Najdeme zde výtvarný ateliér, koutek s písmeny a čísly, divadlo nebo dílnu s reálným materiálem (pilka, svěrák, hřebíky). Pýchou třídy je kuchyňská linka s umyvadlem a tekoucí vodu, kde nechybí vybavení pro malé kuchtíky a kde děti opravdu vaří.

Součástí třídy je vstup do umývárny, místnost pro přípravu jídla nebo úložný prostor na odkládání lehátek a lůžkovin dětí. Celá třída je prosvětlená velkými okny a krásným výhledem na okolní přírodu.

Co se týče vzdělávacích aktivit, snažíme se u dětí přirozeně rozvíjet jejich osobnost a podporovat všestranný rozvoj.

Našim cílem je vytvořit pro děti podnětné prostředí, ve kterém jim nabízíme širokou škálu prostředků a pomůcek, a to díky centrům aktivit, na základě kterých v naší třídě pracujeme. Jednotlivá centra aktivit jsou zaměřena na určitou oblast rozvoje. Děti si tak na základě svobodného rozhodnutí volí činnosti, které samy preferují.

Vzhledem k častým logopedickým vadám se rovněž věnujeme logopedické prevenci a dvakrát týdně nabízíme dětem kroužek školních dovedností. Velký důraz klademe na sebeobsluhu a samostatnost dětí. Záleží nám na spokojenosti nejenom dětí, ale také rodičů.