Plavání

Předškoláci mají poslední rok ve školce nabitý akcemi, do kterých patří i plavecký výcvik. Jako každý rok se dojíždí na Plovárnu do Luhačovic, kde jsou k dispozici čtyři bazény od malého, který je určitě především začátečníkům, až po velký 25 metrový bazén, který navštěvují hlavně pokročilí plavci. Během první hodiny se děti rozdělí do skupin na základě svých plaveckých dovedností. Každá skupinka má svého trenéra a ten dětem co nejzábavnější formou přibližuje základy plaveckých stylů. Děti se učí dýchání do vody, potápět se, skákat do vody, základy šipky a spoustu dalších úkonů.

Během dvanácti lekcí děti poznají vodu z té lepší veselejší stránky. K tomu mají k dispozici velké množství pomůcek, které jsou aktivně v hodinách využívány. Cílem všech trenérů je, aby si děti plavání užily, něco se naučily a zjistili, že z vody nemusím mít strach. Asi největším zážitkem z celé hodiny je chvilka volného plavání, kdy si děti, pod dohledem trenérů, mohou volně plavat s ostatními kamarády.

Během celého kurzu se zřejmě nejvíce těší na ukázkovou hodinu pro rodiče. Kdy rodiče a ostatní členové rodiny se přijedou podívat na plavecké výkony svých dětí a na to, jak se dokážou se zadanými pokyny od trenérů poprat. Pro rodiče se letos uskutečnila osmou lekci, která byla v úterý 11 prosince. Na děti se přišly podívat maminky, tatínkové, mladší sourozenci, ale i babičky nebo dědečkové. Na vlastní oči mohli vidět nejen, jak plavání s dětmi probíhá, ale také jak děti výcvik zvládají. Samozřejmě všechny se snažily podat nejlepší výkony, aby na ně rodiče byli hrdí, což se jim určitě podařilo. Rodiče tento významný den dokumentovali fotkami nebo videi, aby měli všichni z hodiny veselou památku. Po skončení se děti šly s rodiči přivítat a vlastně zase rozloučit, jelikož je čekala cesta zpět do školky.

Do konce plaveckého výcviku zbývá ještě pár lekcí, během kterých děti ještě zdokonalí své plavecké schopnosti, které budou poslední hodinu ohodnoceny mokrým vysvědčením.

J. Galetková

Více zde: https://www.msvizovice.cz/akce-skolky/a2018-2019/