Návštěva u hasičů

V úterý 28. 6. děti ze tříd Berušky, Motýlci a Šnečci vyrazily na návštěvu do Hasičské zbrojnice ve Vizovicích, kde měly možnost dozvědět se něco blíž o tomto zajímavém povolání.

Hned u vchodu děti přivítali dva páni hasiči a pozvali je dovnitř do šatny hasičů, kde byla ukázána hasičská výzbroj a jakým způsobem je pro hasiče připravena, aby její oblečení bylo co nejrychlejší. Hned bylo dětem názorně předvedeno, jak se taková výzbroj obléká a děti měly samozřejmě možnost nasadit si hasičskou přilbu. Následovala prohlídka hasičského auta a jeho vybavení a tentokrát nebylo povídání na pánech hasičích, ale děti tipovaly, co všechno v hasičském autě musí být. Nejvíce je zaujaly velké hasičské kleště, které slouží k vyprošťování osob z aut. Po prohlídce auta z venku, následovala prohlídka zevnitř, kdy si děti mohly projít kabinou pro hasičskou posádku.

Ale asi největší zážitek měly děti ze stříkání z hasičské hadice, u které se vystřídaly téměř všichni, a aby to bylo ještě zajímavější, kdo se rozhodl, že si stříkání nechce vyzkoušet, tak byl alespoň postříkán, což v průběhu horkého dne bylo příjemné osvěžení. Povolání hasičů je zajímavé samo o sobě, ale pro děti se tímto dnem toto povolání stalo ještě zajímavějším.

Autor: Jitka Galetková