Obhájení titulu Ekoškola

Mateřská škola Vizovice je zapojena do programu Ekoškola již od roku 2016 a v letošním školním roce, jsme před sebou měli opět velký úkol a to obhájení titulu Ekoškola. Během posledních dvou let byly zpracována dvě témata a toVoda a Prostředí. Jednotlivé kroky, které bylo nutné k naplnění tématu byly zpracovány a v měsíci květnu nás čekal den „D“.

Ve středu 3. 5. 2023 se na naší škole uskutečnil autit k obhájení titulu, kterého se účastní jak děti, tak rodiče. Audit byl pod vedením auditorky Kateřiny Patákové, která napřed vedla rozhovor s dětmi, jakým způsobem pracují v malém Ekotýmu a taky si povídala s rodiči, aby měla přehled o tom, jakým způsobem fungují schůzky velkého Ekotýmu a jakou roli v něm rodiče hrají.

Dalším krokem byla prohlídka školy i školní zahrady, aby děti z malého Ekotýmu popovídaly o tom, jakým způsobem jsme v rámci práce malého Ekotýmu využívali školní zahradu a co všechno se nám v rámci tématu prostředí podařilo ve třídách a v budovách školy zrealizovat.

Závěrečné hodnocení od paní auditorky nás moc potěšilo, byla velmi nadšená z toho, jakým způsobem naše mateřská škola funguje a vede děti k poznávání a péči o svět především prostřednictví environmentální výchovy.

Děkujeme všem dětem, rodičům i zaměstnancům, kteří nám pomáhají pracovat podle pravidel programu Ekoškoly.

Autor: Mgr. Jitka Galetková