Vítáme Vás v MŠ Vizovice

Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě!

Naším hlavním záměrem je vytvořit co nejvíce příležitostí k tomu, aby se děti dokázaly dobře dívat, poznávat svět a rozvíjet vlastní schopnosti.

Naše cíle:

• vést děti k samostatnosti a odpovědnosti
  • podporovat tělesný rozvoj a zdraví dětí
  • utvářet základy hodnot, na nichž je založena naše společnost

Co nabízí naše mateřská škola

·         Předškolní vzdělávání s prvky alternativního programu Začít spolu, založené na prožitku s  činnostním učením a využitím netradičních metod, s bohatou a smysluplnou vzdělávací nabídkou směrem k dětem.

·         Logopedickou třídu s individuálním přístupem a každodenními činnostmi zaměřenými na rozvoj komunikačních schopností dětí.

·         Moderně zařízené a vybavené třídy, s podnětnými pomůckami, digitální technikou.

·         Učení venku – zpracované naučné stezky pro děti, 1 x za měsíc projektové výzvy jednotlivých tříd – plnění zábavných aktivit na zahradě/

·         Spolupráce nabízená rodičům /besedy s odborníky, setkávání v Klubu rodičů, konzultační hodiny se sdílením informací, poradenství/

·         Ekoškola – práce v ekotýmu, spolupráce zaměstnanců, dětí a rodičů.

·         Vzdělávací programy pro děti  – exkurze /betlém, Kosenka/, projektové dny /např. Malá technická univerzita, Zdravík, učíme se s Poly/, besedy /s myslivcem, s hasiči, apod./, karneval, ukázky /draví ptáci, canisterapie/.

·         Kulturní akce /divadla, koncerty, mikulášská nadílka/

·         Vystoupení dětí – pro seniory, při vítání občánků.

·         Akce pro děti a rodiče /tematické dílny, besídky, akce na zahradě, zapojení rodičů do vzdělávání, rozloučení s předškoláky/.

·         Zdravé a pestré stravování

·         Adaptační program pro děti, které budou žádat o předškolní vzdělávání v dalším školním roce.

·         Sportovní aktivity /předplavecký výcvik, kurz bruslení/.

·         Komunikaci s rodiči pomocí aplikace, webové stránky.

Proč ekoškolka

1. Jeho metodika staví na aktivitě dětí a na jejich spolupráci s učiteli, rodinou, zaměstnanci, vedením školy a dalšími členy komunity
  2. Záleží nám na tom, kde budou naše děti žít a jak bude vypadat svět, ve kterém budou žít
  3. Děti se jeho prostřednictvím učí přinášet vlastní nápady, spolurozhodovat, hodnotit a tím získávat možnost být důležité.
  4. Je vhodný pro všechny typy škol (městské, vesnické..).
  5. Je dlouhodobý.
  6. Usilujeme o získání titulu EKOŠKOLKA.
  7. Získáním titulu se zvyšuje prestiž školy, napomáhá při získávání grantů a tím přispívá k dalšímu rozvoji naší mateřské školy.
  8. Koresponduje s programem Začít spolu jehož prvky naše MŠ využívá.
  9. Jednoduše je demokratičtější a přírodě blíž!

Logopedická třída

Součástí mateřské školy Vizovice, okres Zlín je logopedická třída, do které jsou na žádost rodičů a s doporučením odborného pedagoga /logopeda/ zařazovány děti s vadami řeči. Rodiče se mohou při zápisu informovat o možnosti zařazení dítěte do této třídy.

Jaké jsou výhody logopedické třídy?

1. V logopedické třídě je snížený počet dětí.
  2. Kolektiv třídy je tvořen 15 dětmi a dvěma logopedickými asistentkami. Menší počet dětí umožňuje individuální přístup paní učitelek ke každému dítěti (přizpůsobit se jejich pracovnímu tempu,unavitelnosti, respektovat jejich individ. pořeby atd.)
  3. Třída je vybavena didaktickými i kompenzačními pomůckami, odbornou literaturou, hrami rozvíjejícími komunikační dovednosti dětí, hračkami pro jemnou motoriku dětí a dalším.
  4. Denně je dětem poskytována individuální logopedická péče u logopedického zrcadla, která se zaměřuje na podporu správného dýchání, rozvoj artikulace, hybnost mluvidel, obratnost jazyka, zlepšování sluchového vnímání a fonematického sluchu a to vše podle potřeb každého dítěte.
  5. Denně probíhá skupinová logopedie jako součást třídních aktivit a činností
  6. Třídu jednou měsíčně navštěvuje speciální pedagog- logoped, který poskytuje odbornou péči a konzultace jak učitelům, tak i rodičům.
  7. Spolupracujeme s rodinou. Rodiče jsou pro nás partnery, poskytujeme jim informace, týkající se denní logopedické péče, konzultace, možnost depistáže a jiných potřebných spec.vyšetření v prostředí MŠ, které je dětem blízké a není proto stresující. Rodiče nejsou nuceni k dojíždění ani na vyšetření k odkladu školní docházky, které provádí na žádost rodičů SPC Zlín také v prostředí MŠ.