Canisterapie

O tom, že pes je nejvěrnější přítel člověka, se přesvědčily naše děti v MŠ ve čtvrtek 22. Listopadu. Ve školce jsme přivítali certifikovanou labradorku Tessie, která pomáhá potřebným lidem překonávat jejich nepříznivé životní situace. Canisterapie odbourává stres, podnětně působí na paměť, myšlení i rozvoj komunikace. Dotykem se rozvíjí jemná i hrubá motorika, prohřívají se ztuhlé svaly.

Paní cvičitelka předvedla dětem, co všechno Tessie dokáže. Jak reaguje na povely, jak se musíme o psa starat, čím ho krmit a vůbec, co všechno je pro psa dobré a co špatné. Děti si molhy fenku pohladit, povodit ji na vodítku. Velkou radost děti měly, když Tessie čichem hledala ukryté piškoty na jejich tělech. Předškoláci měli ukázku obohacenou o spolupráci při obkreslování Tessie na kartony, které si odpoledne ve třídách vymalovali. A na památku si děti domů odnesly vlastní trička, na které jim Tessie zvěčnila své tlapky.

M. Krajščáková

Více zde: https://www.msvizovice.cz/akce-skolky/a2018-2019/