Podzimní radovánky

Na počest nejbarevnějšího ročního období byly dětem připraveny podzimní radovánky na přírodní zahradě mateřské školy. Cesta byla označena žlutými a hnědými fáborky a obrázky skřítků Podzimníčků, které děti ve školce podzimním ročním obdobím často provází. Tyhle skřítky si děti ve školce vyrábí nejčastěji z přírodnin, proto bylo jejich úkolem nejen projít po vyznačené trase a zdolat překážky, ale ještě po cestě sbírat různé druhy přírodnin (skořápky od vlašských ořechů, kaštany, šišky, kůru ze stromů). Celkem mohly děti nasbírat čtyři přírodniny, cílem bylo, celou cestu si věci hlídat a držet a co nejvíce si toho donést až do cíle. I když se dětem podařilo všechno zdolat, ještě neměly vyhráno, protože si do tříd mohly odnést jen to, co se jim podařilo v cíli hodit do koše. Tohoto podzimního dopoledne se účastnily všechny třídy včetně nejmenších dětí ze třídy Berušky. Ty byly moc statečné a dokonce si vyzkoušely i skoky v pytli.

V průběhu výpravy bylo důležité si uvědomit, že ne vždy jde všechno zdolat rychle a zbrkle, ale že úspěšné budou především ty děti, které cestu absolvují pomalu a s rozvahou, jelikož pokud jim v průběhu trasy nějaká přírodnina spadla, už ji nemohly ze země vzít. Sice nám počasí moc nepřálo, ale deštivé počasí k podzimu prostě patří. J. Galetková