Myslivci ve školce

V pátek 25. 10. navštívili naši mateřskou školu dva páni myslivci, kteří přišli dětem povyprávět něco o své práci a snažili se seznámit děti s tím, co všechno jejich práce obnáší. Povídání se odehrálo venku, ve venkovním altánu u bludiště přírodní zahrady mateřské školy. Děti měly možnost dozvědět se o tom, jak se myslivci o zvířátka v lese starají, proč jsou pro ně důležití i jakým způsobem zvířata loví. Ale nejen to, děti mohly na vlastní oči vidět trofeje daňka, srnce, lišky, muflona, zuby divočáka nebo kůži jezevce. Detailně byl popsán růst parůžků u srnců, jelenů i daňků, jejich shazování a samozřejmě bylo zmíněno, jakou roli má při práci myslivců lovecký pes a k jaké práci jsou tihle pejsci potřební. Výklad doplňovaly obrázky z časopisů a knih o myslivosti nebo speciální myslivecké výrazy, kterými se mezi sebou dorozumívají.

Na závěr povídání si mohly děti vyzkoušet pohled do hledáčku myslivecké zbraně, který si nenechalo žádné z dětí ujít. J. Galetková