Mikulášská nadílka

Návštěva Mikuláše 5. 12. ve školce už se stalo každoroční tradicí, na kterou se děti moc těší, ale zároveň se jí některé i malinko bojí. Je to den, kdy si mnoho děti uvědomí, že jejich chování by mohlo být lepší a když se Mikuláš objeví ve třídě a zmíní tyto zlobivé hříšníky, tak právě tito naslibují hory doly a přísahají, že už budou hodní.

I tento rok přišel Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. V každé třídě přečetl Mikuláš, krátké povídání ze své knihy hříchů, ve kterém nejen káral ty největší zlobivce, ale samozřejmě i chválil a vždycky chvála převažovala nad pokáráním.

Děti Mikuláše, čerta i anděla potěšily krátkými básničkami i písničkami a ten jim za odměnu nadělil krásný mikulášský balíček a připomněl dětem, že se přijde za rok zase podívat, jak drží své slovo.

J. Galetková